asfaViešoji įstaiga „Antano Sutkaus fotografijų archyvas“ įkurta 2009 m.

 

Steigėjas – Antanas Sutkus.

 

Įstaigos vadovė – Rima Sutkienė.

 

Įm. Kodas 302415852

 

Adresas: Alytaus g. 18, LT- 02117 Vilnius

 

Tel: 2150628

 

E-mail: rima.sutkiene@gmail.comViešosios įstaigos tikslas – kaupti , puoselėti bei garsinti Lietuvos ir užsienio fotomenininkų kūrybą, sudarant sąlygas visuomenei visokeriopai susipažinti su fotografijos menu.

 

Veiklos sritys:

  • fotomenininkų kūrinių kaupimas, archyvavimas ir priežiūra;

  • fotografijų ir kitų su fotomenu ar fotografija susijusių kūrinių eksponavimas bei platinimas;

  • informacijos apie fotografijos meną, per savo ir kitų leidžiamus leidinius, skleidimas;

  • įvairaus pobūdžio renginių, susijusių su fotografija, organizavimas;

  • dalyvavimas tarptautiniuose ir nacionaliniuose projektuose fotomeno srityje.

 

Projektai:

 


 

2011-2012

 

Personalinė Antano Sutkaus fotografijų paroda Lotynų Amerikoje.

- Oskaro Niemejerio muziejus (Museu Oscar Niemeyer), Kuričiba, Brazilija;

- Guajasamino fondo muziejus (Museo Fundacion Guayasamin), Kitas, Ekvadoras;

- kiti Lotynų Amerikos muziejai (laukiama patvirtinimo).

Kartu su kultūrinių projektų organizacija Ars et Vita, Brazilija, LR kultūros rėmimo fondu.

 
 

2011

Personalinė Antano Sutkaus fotografijų paroda „Intersections“ („Sankirtos“) fotografijos galerijoje „Russian Tea Room“, Paryžius.

Personalinė Antano Sutkaus fotografijų paroda „Un regard libre“ fotografijos galerijoje Chateau d‘Eau, Tuluza, Prancūzija.

Kartu su fotografijos centru Chateau d‘Eau ir kultūrinių projektų organizacija „Ars et Vita“, Brazilija  („Laisvu žvilgsniu“).

 

„Dovanok knygą savo krašto bibliotekai“

Viešojoje Garliavos bibliotekoje 2011 gegužės 28 d. 15.00 val. atidaryta Antano Sutkaus paroda „Retrospektyva“. Tai dalis parodos „Laisvu žvilgsniu“. kovo – balandžio mėn. vykusios Prancūzijoje, Tuluzos miesto Chateau d‘Eau galerijoje, vienoje svarbiausių Europos fotografijos galerijų. Parodos atidarymą Garliavoje papildė Antano Sutkaus ir VšĮ „Antano Sutkaus fotografijų archyvas“ inicijuota akcija "Dovanok knygą savo krašto bibliotekai". Renginyje dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas,Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, fotomenininkas Aleksandras Macijauskas. Antanas Sutkus skyrė savo fotografijų albumų „Retrospektyva“ ir Lietuvos meninės fotografijos metraščių rinkinių, grožinės literatūros Kauno rajono viešosioms ir mokyklų bibliotekoms, o ypatingą dalį – savo gimtųjų vietų - Zapyškio ir Ežerėlio mokyklų bibliotekoms. Viltingai nuteikė asmeniškas leidyklų direktorių Lolitos Varanavičienės, Sauliaus Žuko ir kitų požiūris į akciją. Gerą tradiciją remti bibliotekas pratęsė leidykla Tyto Alba prisidėdama prie šio projekto. Neliko abejingos ir Rašytojų sąjungos, Baltų lankų, Kultūros barų, Raimondo Paknio leidyklos. Džiugina dovanotų knygų kokybė. Albumai ir grožinės literatūros leidiniai paklausūs knygynuose ir nepigūs, noriai vartomi ir skaitomi. Tai ne tik puikios poligrafinės kokybės albumai Lietuvos fotografija:vakar ir šiandien, Lietuvos spaudos fotografija, autoriniai fotografų albumai, Herkaus Kunčiaus, Gabijos Grušaitės, Jono Meko, Icchoko Mero, Sigito Parulskio, šių metų Liudo Dovydėno premijos laureato Valdo Papievio grožinės literatūros kūriniai. Gausiai padovanota ir užsienio literatūros. Tai H. Murakami, J. Keruako, R. Gary, J. P. Sartro, A. Miuntės knygos.

Labai džiugu, kad dovanoti leidinius panoro kolegos fotografai Aleksandras Macijauskas, Romualdas Rakauskas, Gintaras Česonis, Romualdas Juškelis, Vitalijus Butyrinas, Jonas Staselis ir VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas. Fotografas Jonas Dovydėnas skyrė savo tėvo, rašytojo Liudo Dovydėno knygų, fotografijos meno leidinių. Prie akcijos prisijungė rašytojas Vytautas Martinkus, dailininkas Algis Grubevičius, legendinis lenktynininkas Stasys Brundza, Seimo narys Justinas Karosas ir padovanojo bibliotekoms savo leidinių arba meno ir grožinės literatūros knygų. Akcijos partneriais tapo Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas ir Ūkio bankas.

Besidžiaugiant sudovanotomis knygomis ir jų gausa – surinkta gerokai virš 1.500 leidinių – nebijota pasakyti, kad mūsų kraštas tampa vis mažiau skaitantis ir raštingas. Vyresniajai kartai biblioteka ir knyga vis dar yra priebėga nuo kasdienybės. Deja, jauniesiems ta kasdienine priebėga tampa kompiuteris su visom neigiamom savybėm. Stebina ir valstybės vyrų požiūris, kad tradicinė knyga nebereikalinga, ją keičia elektroninės skaityklės. Belieka paklausti, kiek yra lietuviškų knygų elektroninių versijų, ir, kiek moksleivių gali įpirkti el. skaityklę... Renginyje aptarta daugelis aktualių skaitantiesiems temų.

Ši akcija įvyko, bet nesibaigė. VšĮ „Antano Sutkaus fotografijų archyvas“ vis dar pasiekia vertingi leidiniai, kurie bus perduoti bibliotekoms. Fotomenininkas tikisi, kad tradicija "Dovanok knygą savo krašto bibliotekai" tęsis ir taps tradicija. Ir skatina dovanoti knygas, kol dar yra, kas jas skaito.